Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Lista 9 powodów, dla których warto uczyć się języków obcych

Zabierasz się od dłuższego czasu za naukę języka obcego, jednak tak naprawdę nie wiesz w jakim celu? W ten sposób na pewno nie uda Ci się osiągnąć zadowalających rezultatów, gdyż najprawdopodobniej szybko się zniechęcisz.

Jakie mogą być zatem motywacje do nauki?

  1. Poznawanie inspirujących ludzi - w trakcie zagranicznych podróży będziesz mógł nawiązywać kontakty z lokalną społecznością. Poznasz tym samym nieznaną Ci wcześniej kulturę, a także miejscowe zwyczaje.
  2. Nieograniczony dostęp do cennej wiedzy - znając chociażby język angielski możesz odsłuchiwać niezwykle interesujące materiały dokumentalne, czy chociażby zapoznawać się z treścią przeprowadzanych przez zagranicznych naukowców badań.
  3. Zwiększysz swoje szanse na otrzymanie atrakcyjnej pracy - znajomość języka obcego daje ogromne możliwości pod kątem znajdowania zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach.
  4. Nauka języków obcych pozwoli Ci czytać książki, których do tej pory nie przetłumaczono na język polski.
  5. Będziesz mógł oglądać ulubione filmy i seriale zagraniczne w oryginalnym języku.
  6. A może zdecydujesz się napisać własną książkę w obcym języku lub założyć obcojęzycznego bloga? Dzięki temu uda Ci się dotrzeć do znacznie większego grona potencjalnych czytelników, aniżeli w przypadku treści tworzonych w rodzimym języku.
  7. Zyskasz szansę poznania partnera/partnerki z innego kraju. Polki są oczywiście najpiękniejsze, niemniej egzotyczna uroda również często całkiem atrakcyjna.
  8. Zwiększysz swoją samoocenę - przecież nie ma nic lepszego, aniżeli możliwość zaimponowania przyjaciołom znajomością egzotycznego języka obcego.
  9. Będziesz mógł generować dodatkowe zarobki - kompetencje językowe umożliwią Ci chociażby udzielanie płatnych korepetycji, a także korzystanie z możliwości zarabiania w internetowych serwisach obcojęzycznych. Warto także rozważyć możliwość pracy zdalnej dla zagranicznego przedsiębiorcy.

Widać zatem, że motywacji do nauki języka obcego może być naprawdę wiele, dlatego wybierz sobie chociaż kilka z nich i uparcie dąż do wyznaczonego celu - polecamy.Podobne:
Liternet - literatura w Internecie

LiternetLiternet - nowy termin, istniejący zaledwie od 2002 roku, jednak świetnie definiujący współczesne zjawisko łączące literaturę z internet

Neurotyzm jako cecha osobowości

NeurotykNeurotyzm to cecha osobowości, której istotą jest tendencja do odczuwania lęku, popadania w stany lękowe, zamartwiania się. Neurotyzm id

Ideał urody kobiecej w literaturze i sztuce - przekrój epok

Ideał urody kobiecejWzorce piękna kobiecego znajdują odzwierciedlenie w malarstwie, głównie portretowym oraz rzeźbie, natomiast w literaturze s