Polska i jej najciekawsze regiony turystyczne

Najciekawsze regiony turystyczne w PolsceDla wielu miłośników podróży udana podróż to poznawanie nowych państw i ich atrakcji. Niestety, zafascynowani wielkim światem, często nie potrafimy dostrzec tych atrakcji, którymi mogą nas oczarować polskie regiony turystyczne. Którym z nich warto poświęcić nieco więcej uwagi? Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas na ich terenie?

Polskie wybrzeże - raj dla miłośników wypoczynku

Jednym z tych regionów turystycznych w Polsce, który może się pochwalić wspaniałymi walorami turystycznymi, jest region wybrzeża. Nad polskim Bałtykiem czekają przecież i modne kurorty, i piękne plaże. Nie brak tu również ciekawostek o charakterze przyrodniczym oraz krajoznawczym. Woliński i Słowiński Park Narodowy to nie lada atrakcje dla osób zafascynowanych przyrodą, ciekawym celem turystycznych wypraw będą też nadmorskie parki krajobrazowe. Szczecin, Gdynia czy Gdańsk są z kolei wybranymi przykładami miast, których zwiedzenie sprawi wiele radości miłośnikom historii i dawnej architektury - http://wczasypolskie.pl/wczasy-nad-morzem.

Pojezierze Pomorskie - czym może skusić miłośników podróży?

Kolejnym regionem, na terenie którego czekają na nas wspaniałe atrakcje turystyczne, jest Pojezierze Pomorskie. Tu można się przekonać, że polskie regiony turystyczne mogą zachwycać pięknymi krajobrazami. W przypadku tego pojezierza są one dziełem lodowców. Rynnowe jeziora oraz takie wzniesienia, jak Wieżyca, są tu najwspanialszymi atrakcjami dla turystów-przyrodników. Nie brak tu również wspaniałych kompleksów leśnych, w gronie których wyróżnia się Puszcza Drawska. Zachwycić tu może Kaszubski Park Krajobrazowy oraz takie zabytki, jak perełki kaszubskiej architektury czy też pamiątki z okresu II wojny światowej, które można zobaczyć na terenie Wału Pomorskiego.

Pojezierze Mazurskie - moc atrakcji nie tylko dla wodniaków

Ten region turystyczny jest niezwykle popularny wśród miłośników sportów wodnych, choć niezwykłe atrakcje turystyczne czekają tu również na turystów-przyrodników. Polodowcowy krajobraz oraz liczne jeziora to najważniejsze atrakcje Pojezierza Mazurskiego. Na terenie tego regionu czekają na gości tak piękne krainy, jak Pojezierze Ełckie i Suwalskie oraz malownicze Pojezierze Olsztyńskie. Największą atrakcją w tej części kraju okazuje się jednak Kraina Wielkich Jezior, z którą też najczęściej kojarzone są Mazury - http://wczasypolskie.pl/wczasy-na-mazurach.

Pojezierze Wielkopolskie - niezwykłe spotkania z historią

Kolebka państwa polskiego zachwyca wspaniałymi krajobrazami, a liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że wycieczki po tym regionie cieszą się dużą popularnością. Malownicze wzniesienia i liczne jeziora przyciągają turystów, choć największymi atrakcjami są tu wiekowe osady i miasta, na terenie których czekają na gości unikalne zabytki. Poznań oraz Gniezno to najważniejsze ośrodki w tej części kraju, choć wycieczki do Biskupina oraz na Ostrów Lednicki również cieszą się ogromną popularnością. Łagów, Kórnik, Rogalin - oto kolejne skarby, dzięki którym tereny Pojezierza Wielkopolskiego są tak chętnie odwiedzane przez miłośników historii.

Wędrówki po Wyżynie Małopolskiej

Na terenie tej wyżyny również można się przekonać, że polskie regiony turystyczne mają się czym pochwalić. W tej części kraju wyróżniają się słynne Góry Świętokrzyskie, uwagę turystów przyciąga tu również malownicza Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Nie brak tu cennych zabytków, w gronie których znajdują się m. in. jurajskie zamki oraz słynny Święty Krzyż. Kuszą zabytki związane z dawnym przemysłem, wśród których turystycznym hitem okazują się słynne Krzemionki Opatowskie. Wyżyna Małopolska może się też pochwalić wspaniałymi miastami, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują Kielce, Częstochowa oraz przyciągający licznymi zabytkami Kraków.

Sudety - nie tylko dla aktywnych

To kolejny region, który może oczarować turystów. Sudety, jak na najstarsze góry w Polsce przystało, są atrakcyjnym kierunkiem wypraw dla tych, którzy preferują aktywne formy wypoczynku. Warto jednak pamiętać, że w Sudetach czeka też wiele ciekawych miejscowości, które zachwycają wspaniałymi zabytkami, oraz kurortów, w których można korzystać z leczniczych wód mineralnych i wypoczywać w pięknych parkach zdrojowych. Kudowa, Polanica, Duszniki oraz Lądek - oto miejscowości uzdrowiskowe, które cieszą się ogromny uznaniem. Doskonałymi warunkami do wypoczynku przyciąga też Karpacz oraz mniejsze letniska leżące na terenie Kotliny Jeleniogórskiej oraz Kotliny Kłodzkiej.

Zadziwiające Karpaty

Karpaty są wyjątkowo zróżnicowanym regionem turystycznym. Na ich terenie znajdziemy zarówno imponujące Tatry, jak i łagodne, niewysokie Beskidy. Zróżnicowany krajobraz to wielki skarb Karpat, są one jednocześnie regionem niezwykle atrakcyjnym pod względem przyrodniczym. Liczne parki narodowe i krajobrazowe są najlepszym dowodem na to, jak wiele ciekawych miejsc czeka tu na miłośników fauny i flory. Babiogórski Park Narodowy to ważny punkt w Karpatach, piękne parki narodowe czekają też w Tatrach, Gorcach oraz w Bieszczadach. Karpaty są też znane dzięki licznym kurortom, w gronie których wyróżnić można Zakopane i Wisłę. W Pieninach zachwyca Szczawnica, z kolei dobrym punktem wypadowym w Gorce i Beskid Wyspowy jest Rabka - popularne uzdrowisko dla dzieci i jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych w polskich górach - http://wczasypolskie.pl/wczasy-w-gorach.

Polskie regiony turystyczne mają wiele uroku, a wycieczki po ich terenie mogą się okazać świetną alternatywą dla zagranicznych wojaży. Niezwykłe atrakcje turystyczne czekają na nas i w Polsce, choć wielu z nas nie zdołało ich jeszcze docenić.

Źródło:Podobne:
Właściwości oleju z nasion czarnuszki siewnej

Olej z nasion czarnuszkiPochodząca z Bliskiego Wschodu niepozorna roślina, jaką jest czarnuszka siewna Nigella sativa, to nie tylk

Skały, minerały - charakterystyka, podział, proces powstawania

Skały i minerałyJednym z odwiecznych i ważnych geograficznie i przyrodniczo obiektów, z których zbudowana jest nasza planeta są skały i minerały. G

Budowa, funkcje oraz cele stosowania oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnia ścieków - widok z góryWykorzystywanie możliwości oferowanych przez oczyszczalnie ścieków jest szczególnie ważne w czasach, gdy zanieczy